Irydologia - sposób na niekonwencjonalną ocenę stanu zdrowia
Czy wiecie, że istnieje dość niekonwencjonalna metoda oceny stanu zdrowia? Otóż dzisiaj chcielibyśmy wspomnieć o niezwykłej irydologii – po barwie bądź zmianach zachodzących w tęczówce, irydolog, czyli specjalista zajmujący się tą dziedziną medycyny naturalnej, stwierdzić może na co dana osoba choruje. Bądź na co może w przyszłości zachorować, poinformować również może, jakimi chorobami jesteśmy obciążeni dziedzicznie.
Spis treści:
Jak przebiega irydologia?
Badanie przeprowadza się za pomocą urządzenia zwanego telewizją barwną, które umożliwia obserwację tęczówki w aż 50-krotnym powiększeniu. Wszelkie zmiany w tęczówce porównuje się z mapami irydologicznymi – prezentują one układy i narządy wewnętrzne, a co niezwykle istotne – każdej części ciała odpowiada na tęczówce ściśle określone miejsce.
Skąd się wzięła irydologia?
Warto zaznaczyć, że pierwsze wzmianki o tej dość kontrowersyjnej nauce pochodzą ze starożytnych Chin, a do czego mogła służyć owa metoda? Otóż do oceny stanu zdrowia kupowanego bydła. Metoda ta znalazła swoich zwolenników również w Egipcie, Grecji czy w Indiach.
Warto wspomnieć o kilku kluczowych datach:
- w 1951 roku założono Organizację Irydologów,
- w 1992 roku w Radomiu powstał Polski Instytut Irydologii – obok działalności badawczej oraz dydaktycznej, ważną rolę pełni działalność wydawnicza, a założycielem i jednocześnie dyrektorem jest Marek Woźniak.
Zwolennicy irydologii twierdzą, że metoda ta jest niezawodna – irydolog potrafi bez dodatkowych badań, stwierdzić co pacjentowi dolega, mimo że wykryta przez niego choroba jest w początkowym stadium. Jak łatwo się domyślić – prawa tęczówka ukazuje stan zdrowia organów umieszczonych po tej stronie ciała, natomiast lewa – tych znajdujących się po lewej stronie.
Irydodiagnostyka, czyli badanie irydologiczne nie powoduje żadnego dyskomfortu, jest bezbolesne – polega jedynie na patrzeniu w oczy w celu stworzenia mapy tęczówki oka. A dlaczego to właśnie oko jest zwierciadłem wszelkich chorób? Otóż to właśnie w nim umiejscowione są zakończenia połączeń nerwowych – powiązane one są z każdym narządem wewnętrznym, każdą częścią organizmu; oko bardzo szybko reaguje na wszelkie, nawet najdrobniejsze zmiany w układzie nerwowym oraz krwionośnym. Warto również wspomnieć, że za pomocą irydologii ustalić można stan zatrucia organizmu.
Rosnąca popularność irydologii
Zaskakujący może być fakt, że ta niekonwencjonalna metoda sprawdza się od 80 do 95%; co ciekawe wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród lekarzy z całego świata, w tym np. z USA – dzięki temu dochodzi do rozwoju nowoczesnych technik, które w znaczny sposób ułatwiają obserwację tęczówki. Należy jednak pamiętać, że nie można polegać jedynie na niekonwencjonalnych metodach leczenia – specjalistyczne badania w niektórych przypadkach są jedynym rozwiązaniem – lekarz irydolog ma obowiązek skierować pacjenta do specjalisty, jeśli podejrzewa poważniejsze schorzenia; idealnym określeniem jest nazywanie idyrologii badaniem uzupełniającym, sugerującym przeprowadzenie specjalistycznych badań.