Charakteryzatorskie sztuczki dla oczu - jak płakać krwią?
Łzy na zawołanie, krwawe łzy, śnieżno białe białka oczu... Nic innego jak sztuczki mistrzów makijażowego świata i efektów specjalnych. Czy to na deskach teatru, czy na planie filmowym praca charakteryzatora nie jest łatwa, nie jednokrotnie trzeba bowiem sprawić by aktor zapłakał krwawymi łzami. Jak jednak uzyskać ten efekt nie czyniąc nikomu krzywdy?
Magia zamknięta w małych buteleczkach, czyli dzisiaj o pomocnikach charakteryzatorów.
Krokodyle łzy
Komu nie zdarzyło się zapłakać takimi łzami, czy to w smutki czy radości? Raczej wielu z nas ma już są sobą taką przygodę. Co jednak zrobić, gdy powodu do płaczu nie mamy? W takiej sytuacji aktorzy wspomagają się specjalnymi, profesjonalnymi preparatami pomagającymi w uzyskani takiego efektu. Przykładem takiego produktu jest sztyft do łez (w formie pomadki) marki Kryolan. Rozsmarowany na skórze pod oczyma uwalnia pod wpływem ciepła ciała opary mentolu i kamfory. Drażniące właściwości tych substancje powodują po krótkiej chwili łzawienie.
Jak zapłakać krwią?
Tutaj także na pomoc przybywają specjalne krople z dodatkiem odpowiedniego barwnika. Pamiętać należy, że specyfiki jakie używane są przez charakteryzatorów to produkty profesjonalne, bezpieczne, renomowanych firm. Są one przeznaczone do konkretnego zadania. Przykładam niech i tu będzie marka Kryolan ze swoimi kolorowymi (bo aż w 4 kolorach) łzami. Krople te wykonane są na bazie kropli medycznych a efekt po ich aplikacji utrzymuje się do 20 min.
Jeżeli chcecie przekonać się jak wyglądają w akcji takie krople to zapraszamy do obejrzenia tutorialu Klaire de Lys.
Śnieżno białe białka
Na wielkie wyjścia, bale, ślub... Nie ma to jak oczarować pozostałych gości przepięknym strojem i wyrafinowanym makijażem, który pięknie będzie wyglądał na tle śnieżnobiałych oczu. Co jednak zrobić, gdy mamy tendencję do tworzenia krwawych pajęczynek na oczach? Do zwalczenia takiego problemu możemy użyć kropli, które będą miały w swoim składzie substancje działające obkurczająco na naczynia krwionośne. Przykładem takiej substancji może być nafazolina.
Przy użyciu takich kropli należy pamiętać, by stosować się do zaleceń z ulotki informacyjnej i o ile nie stosujemy takich kropli zgodnie z zaleceniem lekarza, nie przesadzać z ich nadużywaniem.
Większość leków podawanych do worka spojówkowego nie powinna mieć styczności z soczewkami kontaktowymi. Reakcje jakie mogą zachodzić, spowodować mogą odbarwienie soczewki. Należy takie krople w związku z tym użytkować zgodnie z zaleceniami jakie wskazuje producent na ulotce.